Program "Uczenie się przez całe życie" - COMENIUS W PSP Nr 7
Poleć artykuł Twojemu znajomemu

Link do strony zostanie dodany automatycznie.

MIĘDZYNARODOWE KONTAKTY

W dobie Internetu i ożywionych kontaktów międzynarodowych Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Bochni stara się sprostać wymaganiom współczesnego świata, stawiając na wszechstronny rozwój ucznia, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności w zakresie języków obcych i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Korzystając z takich narzędzi jak eTwinning uczniowie PSP nr 7 w Bochni mają możliwość nawiązywania wirtualnych kontaktów z rówieśnikami z innych krajów (takich jak Ghana, Włochy, Hiszpania, Finlandia, Bułgaria, Węgry, Słowacja, Wielka Brytania i wiele innych). Szkoła włączyła się także w projekty partnerskie. "Mając na uwadze dobro i rozwój uczniów naszej szkoły podejmujemy działania zmierzające do poznawania historii, języka i kultury innych krajów europejskich, w tym sąsiadów, a także utrzymywania trwałych przyjaznych więzi partnerskich w formie wymiany młodzieży." - mówi Jolanta Struzik, dyrektor szkoły - "Nasze pierwsze kontakty ze stroną ukraińska i niemiecką nawiązaliśmy podczas Dni Partnerstwa, które odbywały się w kwietniu 2008 r. w Bochni. Ich efektem jest deklaracja współpracy z Bad Saltzdethfurt oraz projekt Polsko-Ukraińskiej Współpracy Szkół "Razem w przyszłość - "Bochnia - Borszczów."

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO ROKU PRACY Z PROJEKTEM

24 czerwca 2010r. w PSP nr 7 w Bochni odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego roku pracy z projektem „Our Town in the Middle Ages”. Uczestnicy podróży do Włoch podzielili się swoimi wrażeniami z całą społecznością szkolną, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi przygotowując samodzielnie prezentację multimedialną. Przedsięwzięcie naprawdę przynosi wymierne korzyści.

Czytaj więcej

WIZYTA W AUGUŚCIE NA SYCYLII (4-11.05.2010)

W kwietniu w drodze konkursu wyłoniona została piątka szczęśliwców, która w maju wraz z koordynatorami projektu miała udać się na wizytę partnerską na Sycylię. Przydzielając punkty wzięto pod uwagę wyniki w nauce, zachowanie, osiągnięcia uczniów w konkursach, a także ich zaangażowanie w projekt oraz pracę na rzecz klasy i szkoły.

Czytaj więcej

PARTNERZY W BOCHNI (18-22.02.2010)

W dniach 18-22 lutego Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Bochni miała przyjemność gościć 12 osób przybyłych z Włoch, Niemiec oraz Turcji, partnerów projektu Comenius „Our town in the Middle Ages” (Nasze miasto w średniowieczu).

Czytaj więcej
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
Wypisz się Zapisz się